Hakkımızda

1995 yılından bu yana

Sondaj Teknolojilerinde Lider Kuruluş

Şirketimiz 1995 yılında, derin karotlu sondajlar yaparak madencilik sektörüne hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Günümüz teknolojisine uygun, farklı derinlik kapasiteli makine parkı ve ekipmanlarıyla, yeraltı ve yer üstü karotlu sondaj kuyularını başarıyla tamamlamaktadır.

İnşaat sektöründen gelen talepler doğrultusunda, firmamız tarafından tünel, baraj, havaalanı ve demiryolu projeleri kapsamında sondajlar, jeoteknik etüdler ve kuyu testleri de yapılmaktadır.

Özellikle son yıllarda, enerji sektöründe jeotermal kaynakların aranması amacıyla yapılan projelerde; “dar çapta araştırma kuyusu” (slim hole) tekniğiyle 2.000 metreden derin karotlu sondaj kuyuları başarıyla yapılmaktadır. Hedeflerimiz arasında geliştirilmiş ekipman ve bilgi birikimiyle petrol ve doğalgaz sektörüne 3.000 metre ve daha derin dar çaplı karotlu sondajlar yaparak hizmet vermek bulunmaktadır.

Kalite Politakımız

aşlıca amacımız; yüksek deneyim ve bilgi birikimine sahip sondaj personelimizle birlikte, sondaj kuyularını mümkün olan en yüksek karot randımanı ile hızlı ve ekonomik şekilde tamamlayarak müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktır. Şirketimiz, düzenli eğitimlerle personelinin bilgi ve deneyimlerini arttırarak “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”ni uygulamaktadır.

Ortadoğu Sondaj; ulusal ve uluslararası yasal mevzuat ve gerekliliklere bağlı kalmak koşuluyla mevzuatlardaki değişiklikleri takip etmeyi, değişikliklerin uygulanmasını güvence altına almayı, prosedürlerin periyodik olarak denetlenmesini ve tüm faaliyetlerimizi sürekli iyileştirmeyi taahhüt eder.

SEÇ Politikamız

Ortadoğu Sondaj, sondaj projelerinde iş sağlığı ve emniyeti ile çevre koruma şartlarına her koşulda uymaya ve halkla ilişkiler ile ilgili hassasiyetlere önem verir.

En üst kademeden en alt kademeye kadar şirketimizin tüm personeli, yaptıkları işlerde ilgili yasal yönetmeliklere ve sağlık- iş emniyeti- çevre kurallarına uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüklerini ISO 14001 ve OHSAS 18001 Yönetim Sistemlerine uyarak ve işveren firma çalışanlarıyla paylaşarak yerine getirir.

Tüm personelimiz şirketimizin çalışma talimatlarını uygularken; kendilerine temin edilen koruyucu malzemeleri kullanmaktan, çevreyi koruyucu önlemleri almaktan, muhtemel kaza ve olayları öngörerek gerekli çalışmaları yapmaktan ve bunları raporlamaktan sorumludur.

Ortadoğu Sondaj, sağlık- iş emniyeti- çevre kurallarını; ulusal ve uluslararası mevzuata uygun sürdürülebilirlik çerçevesinde sürekli iyileştireceğini taahhüt eder.

ODTÜ Jeoloji Mühendisliği 50. Yıl Mezunlar Günü Etkinliği

Şirketimiz Temmuz, ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde gerçekleştirilen 50. Yıl mezunlar günü etkinliğini düzenlemiştir.
Saha ve Staj imkanları ile ODTÜ öncelikli olmak üzere tüm üniversitelerden gençleri bünyesine katmaya devam etmektedir.

Yurt içi ve Yurt dışı fuarlarında katılımcı ve ziyaretçi olarak yer almaktadır.

Referanslar

Referans Listesi

METALİK MİNERALLER

ALDRIDGE MINERALS INC.
ANAGOLD A.Ş
ASYA MADEN İŞLETMELERİ
BİLFER MADENCİLİK VE TURİZM A.Ş.
ÇAYELİ BAKIR İŞLETMELERİ A.Ş.
DEMİR EXPORT A.Ş.
ERDEMİR A.Ş.
ETİ BAKIR A.Ş.
EURASİAN MİNERALS
KÜÇÜK ASYA MADENCİLİK
LODOS MADENCİLİK
MTA
NEWMONT
NORANDA MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş.
TECK LTD.
TÜPRAG A.Ş.
RIO TINTO GROUP
ETİ KROM A.Ş.
ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
ALSER MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş.
SONER TEMEL MÜHENDİSLİK A.Ş.
ARTES MADENCİLİK İNŞAAT TAAHHÜT TİC. LTD. ŞTİ.

ENDÜSTRİYEL MİNERALLER ve KÖMÜR

DEMİR EXPORT A.Ş.
FINA
KÜÇÜK ASYA MADENCİLİK
MTA
POLAT MADENCİLİK
RTZ – BORAX
SOMA KÖMÜR İŞLETMELERİ A.Ş.
ÖZ MODESAN DERİ MADENCİLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
DEBA MADENCİLİK TİC. VE SAN. A.Ş.
ARDEF MADEN MAKİNE ENERJİ TİCARET A.Ş.

DAR ÇAPLI WIRELINE ARAŞTIRMA KUYULARI (SLIM HOLE)

BM ENERJİ
DERİN JEOTERMAL
ENEL GREEN POWER
KAY-EN
TRANSMARK RENEWABLES (SONSUZLUK ENERJİ)
DEMİRÖREN HOLDİNG
BORUSAN – EnBW ENERJİ ORTAKLIĞI
ERA ENERJİ
FİNA